Який туристичний коврик обрати для походу?

Який туристичний коврик обрати для походу?

Якщо ви плануєте похід з ночівлею на природі, варто подбати не тільки про спальний мішок, а й про туристичний коврик. Його основна функція – ізоляція спальника від вологи та холоду, комфортності відпочинку в польових умовах.

Основні критерії вибору туристичного килимка

Базові параметри, на які варто зважати:

  • вага — тут найбільш затребуваними є надувні килимки, оскільки вони мають зовсім невелику вагу;
  • об’єм — в цьому пункті також лідирують надувні килимки, оскільки займають мало місця;
  • надійність — якщо ви плануєте відпочивати на місцевості з камянистим грунтом, краще обирати килимок зі спіненого ПВХ.

Особливості пінних килимків

Такі вироби створюються зі спіненого ПВХ, котрий має високі показники тепло— та вологоізоляції. Внаслідок закритих пор досередини не потрапляє волога, а висока щільність матеріалу забезпечує його від порізів, проколів. Туристичні пінні килимки здобули популярність за рахунок невеликої ваги та доступної ціни.

Відмінності самонадувних килимків

Килимки також створюються зі спіненого ПВХ, але м’якшого і пружнішого. Зовні розташований шар із тканини з вологонепроникним просоченням. Піна такого килимка не суцільна, а має всередині канали, в які надходить повітря через спеціальний клапан, коли ви розгортаєте килимок. Зазвичай килимок набуває потрібної форми за 5-10 хвилин.

Особливо популярні килимки, що виготовляються з пінополіетилену підвищеної щільності із закритими порами. Завдяки цій технології збільшується термін використання килимка, покращується термоізоляційний ефект.

Основні переваги самонадувних килимків:

  • краща самоізоляція, у порівнянні зі звичайними пінними карематами, адже теплоізоляційні властивості піни поєднуються із прошарком повітря;
  • сон на килимку такого типу набагато комфортніший, якщо порівнювати з тим же пінним карематом;
  • у складеному вигляді самонадувні килимки займають дуже мало місця, тому переносити їх набагато зручніше.

Обираючи килимки такого типу, важливо пам’ятати про нюанси використання. Верхній шар виробу можна випадково пробити корчем або гострим камінням. Однак, пробиття можна легко відремонтувати, заклеїти. Часто до такого килимка в комплекті є декілька латок.

Самостійно килимок наповнюється повітрям на 90%, решту повітря потрібно буде підкачати самостійно. З часом властивості наповнюватися повітрям втрачаються і піддувати потрібно більше повітря.

В цій групі затребуваними є килимки вітчизняного бренду Terra Incognita, котрі відрізняються високими показниками міцності. Верхній шар виготовлено із нейлонової тканини, з додатковим армуванням. Поєднання невеликої ваги та малого об’єму робить цей килимок ідеальним для любителів піших походів та велотуризму. Міцне та легке покриття TPU наділяє килимок стійкістю до перепадів температур. Внутрішні повітряні камери відрізняються продуманою конструкцією, котра гарантує чудові теплоізоляційні властивості і високий рівень комфорту при використанні.

Правильно підібраний туристичний килимок на сайті https://terraincognita.com.ua/ забезпечує комфортні умови для піших, велосипедних походів, рибалки.